توضیحات کامل :
پاورپوینت آموزشی چگونه تعدیل بنویسیم
محتویات این فایل شامل یک پاورپوینت 56 صفحه ای با عنوان "چگونه تعدیل بنویسیم" به همراه یک فایل پیشرفته اکسل تعدیل می باشد.
 
تعدیل چیست؟
معمولا در حین انجام پروژه قیمت کارها افزایش یا کاهش پیدا می کند ، این تغییرات قیمت در قالب صورت وضعیتی به نام تعدیل به پیمانکار پرداخت یا کسر می شود.
تعدیل قرارداد در واقع نوعی تغییر قرارداد است و به همین‌ دلیل حتی گفته می‌شود که تعدیل قرارداد اقدامی برخلاف اصل حاکمیت اراده و قصد مشترک طرفین است.
تعدیل از حیث لفظی ثلاثی مزید متعدی و به معنی به جای خود آوردن یا به جای مناسب بازگرداندن است.  بدین‌ترتیب تعدیل هر یک از وجوه یا شرایط قراردادی (مثل تعدیل مدت یا تعدیل مبلغ) در شرایطی ضرورت و جواز پیدا ‌می کند که موضوعی از «موضع» مناسب خود خارج شده باشد.
 
دانلود فایل پیشرفته اکسل تعدیل:
در ادامه فایل پیشرفته اکسل تعدیل برای محاسبه تعدیل را آماده کرده ایم که شاخص ها بطور خودکار در داخل فایل وجود دارد. شاخص های برق ، مکانیک و ابنیه فقط با تغییر کد در نحوه نوشتن براحتی عدد شاخص نمایان میگردد کار با این فایل بسیار آسان بوده و همچنین براساس بخشنامه سازمان برنامه بودجه نوشته شده و دقیقا جداول استاندارد برنامه در آن رعایت گردیده است. در مهندسی عمران روش محاسبه بر طبق بخشنامه معروف ۲۰۸۰ سازمان برنامه بودجه می باشد.